Test erekce umožňuje jednoduše odhalit, zda příčina ED je velmi závažná nebo nikoliv. Test erekce je založen na skutečnosti, že tzv. spánkovou spontánní erekci má každý zdravý muž několikrát za noc, a že tato spontánní spánková erekce je nezávislá na psychice. Pokud si muž s ED obalí penis před usnutím Testem erekce, známým také jako známkový test, a do rána se test nepřetrhne, u muže se tedy nevyskytla spontánní spánková erekce, pak je příčina vážná a může se jednat o poruchu cévní, tj. neléčená vysoká hladina cholesterolu nebo neléčený vysoký krevní tlak, nebo se může jednat o poruchu vedení v nervech, tj. neléčená vysoká hladina cukru. Když budete řešit příčiny poruch erekce včas, zabráníte infarktu myokardu nebo mozkové mrtvici nebo poruchám zraku a dalšímu poškození životně důležitých orgánů, což jsou obvykle první projevy těchto onemocnění a jsou bohužel ne zcela vratné.

Protože je spontánní spánková erekce nezávislá na psychických příčinách a přímo závislá na vážných organických příčinách, může každý v pohodlí domova velmi jednoduše zjistit svůj problém. Za tímto účelem byl vyvinut a patentován (PATENT Č. 299051) „Test erekce“ – perforovaný proužek papíru, který dotyčný aplikuje před usnutím na svůj neztopořený penis. Pokud byl proužek aplikován správně a ve spánku došlo k spontánní spánkové noční erekci, bude proužek ráno přetržený. V případě, že proužek není opakovaně porušen, může se skutečně jednat o některý ze zdravotních problémů, jako vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak nebo vysoká hladina krevního cukru. O jednotlivým závažným příčinám si můžete přečíst ZDE.

obrázek
Proužek Test erekce

Pokyny pro správné použití

Před usnutím jeden konec proužku z rubové (nepotištěné strany) navlhčete a proužek obrácený potištěnou stranou ke kůži volně jednou obtočte kolem neztopořeného penisu. Proužek nesmí být utažen příliš těsně (nesmí tlačit). Volný konec přilepte k navlhčené části. Volný konec proužku můžete opatrně odstranit. Pokud byl kroužek aplikován správně a ve spánku došlo k spontánní spánkové erekci, bude proužek ráno přetržený. Při opakovaném nálezu neporušeného proužku doporučujeme pro možnost poruchy erekce navštívit lékaře.

Lékaře řešící poruchu erekce komplexně naleznete ZDE
obrázek